Minden, ami ezotériaT

Sziasztok..ez az oldal csakis olyan dolgokkal foglalkozik, ami az emberek 85%-át igazán érdekli.Ezotéria, szerelem, stb. :)



  A színek jelentése és gyógyító felhasználásuk lehetőségei

Mindannyian tapasztaljuk, hogy a különböző színek különféle hangulatokat váltanak ki belőlünk, befolyásolják hangulatunkat, érzéseinket, lelkivilágunkat. Vannak színek, amelyek közelebb állnak hozzánk, amiket szeretünk, és vannak, amiket elutasítunk. Ám ezek életünk során változnak, gyerekkorunkban egész más színek a kedvenceink, mint huszonéves korunkban, sőt hangulatunktól, jelenlegi élethelyzetünktől, élményeinktől függően is pillanatonként változhat az a szín, amit a legszívesebben látunk. A színterápiában a színek gyógyító, stimuláló hatásait használjuk ki. A színek gyógyító és közérzetjavító hatása megsokszorozódik a színterápia használatával. Pótolja az elveszett energiát, javítja a memóriát és az ellenálló képességet, oldja a stresszt, enyhíti az emésztési panaszokat, élénkít, frissít, fiatalít. A színterápia harmóniát teremt lelkünkben, és nyugalmat hozhat számunkra.

A színek a fény különböző megjelenési formái. Speciális elektromágneses rezgésükkel - hullámhosszukkal és frekvenciájukkal - jelentős befolyást gyakorolnak ránk, függetlenül attól, hogy ennek tudatában vagyunk, vagy sem, ezért gyógyításra is használhatók. A színtesztet pszichológiai vizsgálatokon, terápiákon gyakran alkalmazzák, hogy felmérjék a páciens pillanatnyi lelki állapotát. 

A környezetünkben jelenlévő színek folyamatosan hatnak ránk, ezért is fontos, hogy milyen színekkel vesszük körül magunkat. Naponta érnek a természet színes jelenségei - a tenger és az ég kékje, az erdők, mezők zöldje, a kelő és a nyugvó nap változatos vörös-narancs sárga színei - és a minket körülvevő tárgyi világ színei.. 

A színkörből láthatjuk, hogy a kiegészítő színek két szín alaptulajdonságait hordozzák, így egyfajta harmóniát sugároznak. A színkörben az egymással szemben elhelyezkedő színeket komplementer színeknek nevezzük, hatásuk ellentétes egymással, illetve kiegészítik egymást. 

A színek terápiás hatóerejét már az ókori egyiptomiak, görögök is tudatosan alkalmazták. Panaszoktól függően a betegeket olyan helyiségbe fektették, melynek ablakait színes, főként piros, kék vagy ibolya színű anyagokkal takarták be. A kívülről jövő napsugarak rezgései ezáltal új minőségre tettek szert, s pozitívan hatottak az adott betegségre a test, lélek és a szellem területén is. 

A színterápiában alapvető feltétele, hogy tiszta színeket használjunk. 
A legtisztább színfrekvenciák természetes úton jöhetnek létre, és mindenki által hasznosíthatók. Színterápiás módszernek nevezhetjük azt, amikor elmerülünk a természet színeinek megfigyelésében, egy-egy virág, fa, kristály, a barna föld, a napfelkelte narancsszínében, a kék ég és a tenger, illetve a folyók vizében tükröződő fényekben. Nézegethetünk színes festményeket, képeket, de mi magunk is festhetünk hangulatunknak megfelelő színekkel. Környezetünket, lakásunkat, bútorainkat, tárgyainkat is rendezhetjük tudatosan, ismerve az egyes színek jelentését és hatását. Ruháink színével is harmonizálhatjuk diszharmonikussá vált szerveinket, lelkünket. Ételeinket, italunkat a hangulatunknak, egészségünknek megfelelő színű zöldségekből, gyümölcsökből válogathatjuk össze. Régi korok emberei fehér lepedőbe csavarták betegeiket, és kitették a napra, hogy a fehér fény összes színt magában hordozó energiáját kihasználva harmonizálja az embert. Ezeken a módszereken kívül alkalmazható például a megfelelő szín belső látás útján történő vizualizációja, a szín imaginatív belélegzése, színnel való imaginatív zuhany, a megfelelő színű energetikai burok vizualizációja. 

A színek élettani paraméterekre való hatásának kísérleti feltárása csak századunk második harmadában kezdődött.

Birren (1961) növények, Bisonette (1954) állatok növekedésének mértékét vizsgálta különböző színek hatására. Esher és Desrivieres (1964) a különböző színek melegvérű állatokat befolyásoló hatását kutatta. Megállapították, hogy a vörös színű sugarak erősen stimuláló hatásúak. Hollwich (1964), Tilgner (1967) és Dieckhuss (1974) a színek az emberi vízháztartásra, cukoranyagcserére, köztiagy-és agyalapimirigy-rendszerre, a vér összetételére, a hormonanyagcserére, a vegetatív idegrendszerre, és a máj anyagcsere folyamataira gyakorolt hatásaival foglalkozott. 




1. Kék 
A kék színből tisztaság, csendesség és hűvösség árad, harmónia, biztonság, nyugalom, a feloldódás végtelenség érzését kelti. Megnyugtat, fékez, koncentrálásra késztet, hűt, élesíti intuícióinkat, megnyugtatja lelkünket és gondolatainkat. Remek a helyi gyulladások enyhítésére, szemölcsök visszaszorítására, szem- és fülgyulladás csökkentésére.
Betegség vagy kifáradás esetén megnő rá az igény. Pihenésre irányuló vágyat mutat
.


Világoskék

-  összehúzó, fertőtlenítő, hűtő hatású

-  magas vérnyomás,

-  gyulladások,

-  fertőzések,

-  pajzsmirigy és torokbetegségek,

-  hörghurut és tüdőbetegségek,

-  égések, csípések,

-  magas láz ellen hatásos




2. Zöld
A bizalom, remény, a hit, az újrakezdés színe. A tavasznak, a természet megújulásának, a növekvő életnek a kifejezője. A természet egyik alapszíne, erős nyugtató hatása van, ezért igen jó a központi idegrendszer bajainak kezelésére.

Új lehetőségekben gazdag jövőképet jelez. A fejlődés, megújulás, határozottság, önbizalom igényét mutatja. Kiegyensúlyoz, feloldja a feszültséget, megnyugtat. 
A kölcsönös bizalmon és szereteten alapuló kapcsolat vágyát fejezi ki. 


Zöld

-  harmóniateremtő

-  szívbetegségek,

-  megfázások

-  fejfájások,

-  szembetegségek,

-  fekélyek,

-  érrendszeri megbetegedések esetén,

-  valamint az idegrendszer harmonizálására javallott





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 9
Tegnapi: 7
Heti: 31
Havi: 32
Össz.: 8 290

Látogatottság növelés
Oldal: Színterápia
Minden, ami ezotériaT - © 2008 - 2025 - oldalcsajoknak.hupont.hu

Ingyen honlap és ingyen honlap között óriási különbségek vannak, íme a második: ingyen honlap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »